lyžařské a outdoorové portály: Běžky | Sníh | Sněhové zpravodajství | Předpověď počasí

NORDIC 23 market - test běžeckých lyží

Časopis 25.10.2012 | NORDICmag | přečteno: 16032x | počet komentářů: 0
NORDIC 23 market - test běžeckých lyží
foto: SLIM media

Chystáte se na další běžkařskou sezónu? Pak je ten nejvhodnější termín se poohlédnout po novém lyžařském vybavení. V NORDICu 23 nabízíme výsledky našeho jarního testování lyží na tuto sezónu, přehled novinek od všech firem s produkcí lyží, lyžařských bot, vázání a holí. Všechny firmy jdou s vývojem neustále dopředu a tak si snad ušetříte při čtení NORDICu čas, který byste museli věnovat studováním manuálů jednotlivých firem. S přípravou lyží před tréninkem nebo závodem vám bude radit sám reprezentační servisman Jan Pešina.NORDIC 23 vychází 25. 10. 2012
68 stran


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/nordic
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a FloowieTištěnou verzi časopisu si můžete objednat v e-shopu SNOW!
Přečtěte si časopis v elektronické podobě!
Pár tipů z obsahu:


Swix Nordic Ski test 2012 – Benecko – únor 2012

aneb jaké jsou běžecké lyže na letošní sezónu
Lyžařská sezóna už se blíží a lyžařské firmy jsou na své zákazníky připraveny. Většina firem stabilně připravuje propagační akce, kde se snaží co nejvíce přiblížit k zákazníkům a představit jim svoje nové modely lyží, lyžařských bot, vázání, holí i oblečení. Že bude z čeho vybírat, o tom svědčí pouhý pohled do katalogů. I u nás už jsme si zvykli na to, že většina lyžařů je krásně ob¬lečena, lyžuje v kvalitní obuvi a na kvalitních běžkách.


Lyže pro klasickou techniku běhu

Na hodnocení lyží na klasickou techniku se sešlo celkem 51 párů lyží od osmi firem. Ty jsme roz¬dělili do tří kategorií: závodní – 21 párů, sportovní – 19 párů a no-wax – 11 párů. Délky testova¬ných lyží se pohybovaly v rozmezí 195 až 205 cm. Ve výsledkovém přehledu najdete ty nejlepší.
Lyže pro bruslení

Na hodnocení lyží pro bruslení bylo celkem 32 párů lyží od osmi firem. Ty jsme rozdělili do dvou kategorií: závodní – 15 párů a sportovní – 17 párů. Délky testovaných lyží se pohybovaly v rozmezí 180 až 195 cm. V přehledu jsou ty vybrané s nejlepšími výsledky.
Jak najít ty nejrychlejší lyže

Nejrychlejší lyže, ty by chtěl asi každý. Ale i na těch nejrych¬lejších je třeba se odrážet a odpichovat. Řada zkušených ly¬žařů naprosto přesně pozná, zda lyže jedou, nebo nejedou. Mají již vyvinutý určitý cit, dlouhodobě vytvářený právě na¬ježděnými kilometry na lyžích.


Na lyžích mezi klokany

Jednotlivé běhy seriálu Worldloppet zná skoro každý běžkař, a když na nich nebyl, tak o nich alespoň slyšel. Před lety jsem se ptala kamaráda „worldloppet mastera“, co ví o Kangaroo hoppet. Odpověď vyzněla ve smyslu – je to takový klokaní běh, skoro žádný sníh, vlastně žádné pořádné lyžování, co bys taky chtěla v horké Austrálii. Od té doby uběh-lo pár let a v srpnu 2012 stojím se svým manželem Liborem v Mel¬bourne a právě se radujeme, že nám letecká společnost neztratila naše lyže.


V Kanadě na běžkách

Kdo z nás by se rád nepodíval do kanady! Nekonečné lesy protkané jezery ledovcového půvo¬du, řeky s průzračnou vodou a množstvím ryb. Člověka nepotkáš, ale setkání s medvědem nebo losem je pravděpodobnější. V zimě se krajina přikryje sněhem hebčím, než nejjemnější prachové peří. Lyže po něm lehce kloužou, zvláště když je ho tenká vrstva na pevném podkladu. Zelené vosky jsou konečně v permanenci. Venku mrzne, až praští, ale ve srubu hoří krb a na něm se hřeje hr¬nec dobrého pití. Krásná představa, kterou si můžeme splnit i u nás doma – máme přeci českou Kanadu! Medvěda v ní nepotkáme, ale na losa nebo alespoň mohutného jelena bychom mohli narazit, stejně tak jako na kanadskou whisky. Když si vyhlédneme to správné počasí a sněhové podmínky, vyjde nás kanadské dobrodružství na pár stovek.


Velký přehled běžeckého vybavení


Více najdete v aktuálním časopisu NORDIC 23Předplatné časopisu NORDIC s mnoha hodnotnými balíčky si můžtete objednat ZDETagy, které má článek přiřazeny: archiv čísel, časopis
0% (0 hlasů)

Komentáře (celkem 0)

25.10.2012 09:13:49

Chystáte se na další lyžařskou sezónu? Pak je ten nejvhodnější termín se poohlédnout po nějakém novém lyžařském vybavení. V Nordicu 23 nabízíme výsledky našeho jarního testování lyží na tuto sezónu, přehled novinek od všech firem s produkcí lyží, lyžařských bot, vázání a holí. Všechny firmy jdou s vývojem neustále dopředu a tak si snad ušetříte při čtení Nordicu 23 čas, který byste museli věnovat studováním manuálů jednotlivých firem. S přípravou lyží před tréninkem nebo závodem vám bude radit sám reprezentační servisman Jan Pešina.
Odkaz na článek

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.