lyžařské a outdoorové portály: Běžky | Sníh | Sněhové zpravodajství | Předpověď počasí

NORDICmag č. 1

Časopis 07.12.2006 | NORDICmag | přečteno: 7900x | počet komentářů: 0
NORDICmag č. 1
foto: SLIM media

Vážení milovníci bílé stopy. Dozrál čas vám představit první číslo časopisu věnovaného běžeckému lyžování, který nese název NORDICmag. Toto první číslo bylo distribuováno zdarma spolu s prosincovým SNOW 30 a také všem účastníkům Jizerské 50.

NORDICmag 1 vychází 7. prosince 2006 52 stran


Prolistujte si celý časopis NORDIC 01 v elektronické podobě! 
Ledové peklo

Právem si vysloužil silný respekt, bezbřehou úctu i přívlastek nejtěžšího závodu světa v běhu na lyžích. Bez poklonků se totiž jedná o souboj na ostří nože s krutou přírodou, bitvu o přežití, obrovskou výzvu. Nezní vám to zrovna dvakrát lákavě? Ale kdepak! Uvidíte, že i přesto se do extrémně drsného kouzla etapového závodu Arctic Circle Race dokážete v mžiku bezhlavě .
 

První sníh – radost?

Tak nám začalo sypat… Radost po krátké chvilce vystřídá nejistota. Aby ne, vždyť čerstvý první sníh může být tak trochu oříšek. Nejede a lepí. Profesionální servisman není po ruce a vy si – s naší pomocí – musíte poradit sami.
 

Jizerské hory – rozervaná krása severu

Jaká zasmušilost se táhne z mlhavých údolí Jizerských hor! zavání nostalgií severu, v celé své obnažené kráse. Smutné lesy se rozpínají desítky kilometrů po táhlých hřebenech i rozlehlých náhorních plošinách, na severu opouštějí příkré kopce strmými doly a skalnatými srázy. Strašidelným půvabem lákají rašeliniště a rašelinová jezírka, na plochých hřebenech se tyčí bizarní skalní rozsedliny, bludiště a zbloudilé věže. Tolik neobyčejné krásy v sobě skrývají drsné Jizerské hory, ale nechlubí se jí na počkání, vyčkávají potichu, než jI sami pomalu vdechnete…
Další náhledy stránek naleznete ve fotogalerii pod článkem.

Tagy, které má článek přiřazeny: archiv čísel, běžecké lyžování, běžky, časopis, NORDICmag
0% (0 hlasů)