lyžařské a outdoorové portály: Běžky | Sníh | Sněhové zpravodajství | Předpověď počasí

NORDICnews

Běžky - aktuality 06.11.2009 | Petr Jakl | přečteno: 7085x | počet komentářů: 0
NORDICnews
foto: ilustrační

Již méně než 100 dní do zahájení olympiády – první dopingový skandál!
FIS je na facebooku!
Zákulisí SP jako liveshow!
Lyžování také bolí!
Staří vlci se vracejí – Thomas Alsgaard!

Již méně než 100 dní do zahájení olympiády.

První dopingový skandál! Dvě města olympijských her 2010 Vancouver a Whistler brojí na nastávající zimní olympijské hry. S úderem středeční půlnoci se začala odpočítávat poslední stovka dní do zahájení her, které již o sobě dávají v dobrém, ale i v tom horším slova smyslu, hlasitě vědět: 120 km dlouhá dálnice mezi oběma městy dokončena, strikní požadavek organizátorů, že všichni sportovci musí být očkováni proti prasečí chřipce, nedávné úmrtí, patrně na následky vazby, jedné z protestujících proti stavbě dálnice v chráněném území i první dopingový skandál. Do štafety s olympijským ohněm se minulý týden v Aténách zapojila hříšnice pekingské olymiády, řecká překážkářka Fani Halkia. Pravidla štafety a olympijská charta start dopingových provinilců vylučují. Další olympijské běsnění je tu!

FIS je na facebooku!

Mezinárodní lyžařská federace (FIS) míří do řad mladých. Jedním z jejich kroků, jak se více otevřít mládeži a nalákat ji na lyžařskou vějičku, je její vstup na stránky facebooku. Globalizace prosakuje do všech oborů a i páni z FIS se snaží být progresivní. Své stránky mají nyní k dispozici sjezdaři, snowboardisté a běžci.
Pro zájemce: http://www.facebook.com/fiscrosscountry

Zákulisí SP jako liveshow

Ještě jedna ze stejného FISoudku. Jürg Capol a Vegard Ulvang, manažeři FIS, oba znamí jako novátoři a zakladatelé Tour de Ski, se patrně opět sešli v sauně, aby se poté vytasili s novým návrhem na odtabuizování záklulisí závodů běžeckého světového poháru. Jejich plány na přiblížení pulzujícího kolotoče svěťáků přihlížejícím divákům dostávají velkorysé rozměry. V letošní sezóně by se mělo testovat umístění tribuny pro diváky i uprostřed lyžařského stadionu. Za příslušný větší obnos (do 100 dolarů) divák pohlédne zblízka do tváře lecjaké předstartovně naladěné lyžařské hvězdě či se bude moci pokochat nervozitou pobíhajích trenérů a tvrdě pracujících servismanů. Věřme, že hlavním motivem snah manažmentu FIS je jen a pouze ryzí láska k lyžování.

Lyžování také bolí

Dario Cologna, 23 letý překvapivý, ale zasloužený vítěz SP 2008/09, se vrací zpět do tréninku po měsíční pauze způsobené natrženým stehenním svalem. Dario tak díky své přerušené přípravě naskočí do závodů světového poháru patrně až prosinci v domácím Davosu.
Ještě hůře letos v létě dopadla Astrid Jacobsenová, 22 letá norská naděje, sbírající již medailová umístění ve světových pohárech. Z pádu z kola si odnesla zlomeniny obratlů a obličeje. Po dlouhé rekonvalescenci se již postavila na lyže, nicméně návrat zpět do původní formy je ještě v nedohlednu. Všechno zlé je pro něco dobré. Jak sama říká, měla rozhodně více času na své studium medicíny než v dobách plného tréninku.

Staří vlci se vracejí

Stejně tak i Thomas Alsgaard, již 38 letý bard. V tomto případě se nepřipravuje na svěťáky, ale cílem jeho dvouleté tvrdé přípravy je uspět v královském maratónském závodě, ve Vasaloppetu. Na vlastní náklady potrénoval letos s norským národním týmem a spolu se svým bývalým kolegou, tentokrát i spolunocležníkem Odd-Bjørnem Hjelmesetem, si postěžoval na dravost nastupujícího mládí. Mimochodem Thomas se měl loni objevit na naší Jizerské 50. Třeba mu letos zdraví bude lépe sloužit a vy si to s ním budete moci rozdat v tváří tvář. Hodně štěstí!

Tagy, které má článek přiřazeny: běžecké lyžování, běžky
95% (4 hlasů)
Fotogalerie nebyla nalezena

Komentáře (celkem 0)

06.11.2009 16:30:16

Již méně než 100 dní do zahájení olympiády – první dopingový skandál
FIS je na facebooku
Zákulisí SP jako liveshow
Lyžování také bolí
Staří vlci se vracejí – Thomas Alsgaard
Odkaz na článek

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.