NORDIC 18 - březen 2011

NORDIC 18

Březen 2011 V posledním vydání časopisu NORDIC v sezoně 2010/2011 najdete několik rozhovorů s vrcholovými sportoci, jeden se známou hereckou tváří, tradičně články z oblasti tréninku venkovního i indoorového, tipy na zimní běžkařské výlety, ale s přicházejícím jarem i třeba tipy na letní běžkařské výlety.
NORDIC 18 vychází 24. 2. 2011

Předplatné

Předplatné časopisu NORDIC  objednáte u vydavatelství SNOW media ↗.

Samostatně

Časopis NORDIC si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW ↗.

On-line časopis

Ve verzi  pro PC, tablety a telefony zakoupíte na ISSUU.com ↗Alza.cz ↗Floowie ↗.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Milan „Špek“ Šperl… – rok poté

Milan Šperl všeobecně zvaný „Špek“ ještě v loňské sezóně reprezentoval naši republiku v běhu na lyžích. Tento odchovanec LK Slovan Karlovy Vary a dlouholetý člen Dukly Liberec se rozhodl po olympijské sezóně definitivně ukončit svoji vrcholnou lyžařskou kariéru a upřít své úsilí do zcela jiné oblasti. S blížícím se termínem mistrovství světa v Oslu nás napadlo Milana trochu vyzpovídat. Jak se má? Jak hodně mu chybí či nechybí vrcholové lyžování? Co vlastně dělal před rokem touto dobou a čím se zabývá nyní…
Hrál jsem namachrovanýho běžkaře

Herec Miroslav Hrabě dostal jízdu na běžkách předepsanou přímo v roli v seriálu PojišŤovna štěstí. Zúročil tak svoje zkušenosti z bílé stopy, kde se v zimě o víkendech rád prohání.
NORDIC škola lll

Bruslení – Nácvik a trénink V posledním 3. díle seriálu se budeme věnovat vlastnímu nácviku bruslení. Níže popsané cviky jsou vybrané a řazené tak, aby procvičily postupně všechny pohybové prvky i celkové dovednosti nutné pro zvládnutí základních bruslařských technik.
Trénink síly a vytrvalosti

Běh na lyžích je silově vytrvalostní disciplína. Jakákoliv pohybová činnost je podmíněna silou, kterou vyvíjejí do pohybu zapojené svaly. Vzhledem k tomu, že nejkratší tratě v běhu na lyžích zatěžují lyžaře na více jak deset minut, pak se zároveň jedná i o vytrvalostní zatížení. Trénink lyžaře běžce by tak měl být na rozvoj těchto pohybových schopností zaměřen.
Lyžařská turistika

Lyžařská turistika je nejen v našich podmínkách velice vyhledávanou činností v zimním období. České hory jsou svým charakterem, převýšením i náročností přístupné prakticky všem lyžařům. Napomáhá tomu i poměrně podrobné značení lyžařských cest, vedených těmi nejkrásnějšími horskými oblastmi. Motivy, které vedou lyžaře obout si běžecké lyže a vyrazit s batohem do terénu, jsou různé, od sportovního vyžití, poznávací činnosti, překonání celého pohoří, zdolání nejvyššího vrcholu až po vyhledávání klidu v zapomenutých částech našich hor.
Posilování lyžaře běžce 3. část – břicho a záda

Již z charakteristiky běhu na lyžích vyplývá, že lyžaři běžci by měli být silově komplexně vybaveni. Hnacím motorem jsou sice dolní končetiny, významnou úlohu má při odpichu síla paží, ale co by to bylo platné, kdyby měl lyžař nezpevněný trup. Tady pak hraje důležitou roli hlavní břišní a zádové svalstvo.
Lyžařská túra v létě? Teď už žádný problém

Až se příští zima bude ptát, co jste dělali v létě, můžete odpovědět: „Podnikal jsem horské túry na kolečkových lyžích.“ Objevili a testovali jsme pro vás zajímavé sportovní náčiní, které dokáže eliminovat některé nedostatky běžných kolečkových lyží a může vám nabídnout další rozměr letního sportování.
Expedice Rollski Liberec – Baltické moře

Inspirace na tuhle rekordní cestu přišla v roce 2006, kdy jsem s kamarády uskutečnil dálkovou cykloexpedici z Liberce k Baltu. Při návratu domů mě napadla hříšná myšlenka jet celou pětisetkilometrovou trasu znovu, ale tentokrát na terénních bruslích a svižným tempem bez flákání. Navíc okořeněnou startem u pramene Nisy, odkud až k moři nikdy nikdo na terénních bruslích ještě nedojel!
Nehody z nerozvážnosti

Určitě se vám to už také stalo. Pravidelně trénujete, poctivě se připravujete, chodíte včas spát, kvůli tréninku kašlete na ženu i na děti, všechny peníze tajně utrácíte za nové vosky či lyže, abyste, až přijde den D – tedy vysněný závod (Jizerská 50, Vasaloppet, ale i třeba Chrastavská šlápota) – podali stoprocentní výkon. No a pak to přijde. Nervozita, stres, jestli jste něco neopomněli, zda toho frajera odvedle, co flirtuje s vaší drahou polovičkou, konečně umlčíte tím, že ho předjedete, a to nemluvím ani o máze a občerstvování…
Harrachov – brána do běžeckého ráje

Harrachov a blízké okolí je místem, kde můžete na dvanácti místech nastoupit do lyžařských běžeckých stop v Krkonoších, Dvě místa vás navíc zavedou do polských Jizerských hor. Takovým množstvím nástupních míst se může pochlubit málokteré zimní středisko. Sportovní areál Harrachov upravuje v sezóně každý den celkem patnáct kilometrů závodních lyžařských běžeckých tratí v blízkosti skokanských můstků se stopami pro klasiku i pro bruslení. Na tratě je snadný nástup z běžeckého stadionu a od lanové dráhy v Harrachově.Další vydání časopisu o běžeckém lyžování NORDIC

NORDIC 59 prosinec-leden 2022/23

NORDIC 59 prosinec-leden 2022/23

Zima klepe na dveře a s ní i první vydání Nordic magazínu, kde jsme pro vás exkluzivně vyvzpovídali jednoho z nejlepších sprinterů na světě Itala Federica Pellegrina. Přinášíme vám přehled novinek v oblasti běžkařského vybavení pro nadcházející zimní sezónu. Dále se dozvíte, jaká jsou úskalí, když se do trénování dětí vrhne vlastní rodič, nebo jak se optimálně stravovat a také vás inspirujeme dalšími tipy na cvičení. Objevme na běžkách Rychebské hory, nebo Lhotu-Vlasenice.

číst více
NORDIC 58 – únor-březen 2022

NORDIC 58 – únor-březen 2022

V dalším čísle Nordic magazínu vám exkluzivně naservírujeme rozhovor s naší českou jedničkou Michalem Novákem, který v letošní sezóně vlétl mezi světovou elitu. Olympiáda klepe na dveře – jakými způsoby je možné se připravit na závody ve vyšší nadmořské výšce? A nakoukneme i pod kartáče reprezentačním servismanům. Dozvíte se, jaké novinky v oblasti backcountry materiálu můžete hledat v regálech lyžařských obchodů. Zacvičíte si nejen s činkami, ale také s vlastním tělem, a jestli ještě nebudete unavení, můžete si projet i celé pohoří Javorníků.

číst více
NORDIC 57 – prosinec-leden 2021/22

NORDIC 57 – prosinec-leden 2021/22

Max Novak patří mezi nejlepší dálkové běžce na světě, dočtěte se více o tomto českošvédském sympaťákovi, a nejen o něm, ale například i o našich nadějných sprinterkách. Inspirujte se novými materiálovými tipy na letošní sezónu. Jaké chyby děláme nejčastěji při servisu lyží? Dále se dozvíte, co obnáší extrémní výkony na běžkách, jaké mohou být následky silného mrazu a nebo jak si pohlídat nastupující formu. Objevte na běžkách Králický Sněžník.

číst více
NORDIC 56 – leden/únor 2021

NORDIC 56 – leden/únor 2021

V tomto vydání Nordic magazínu se dozvíte, jak se holka od Domažlic, Kateřina Razýmová, dostala až mezi světovou elitu. Také jsme vyzpovídali nejlepšího českého biatlonového trenéra, Ondřeje Rybáře. Nebaví vás mačkání ve stopě s ostatními? Objevte back country lyže a vyrazte ven ze stop! Máte unavené tělo nejen po tréninku? Kompenzační cvičení Vám pomůže. Dále vám přineseme tipy, jak si udržet zdraví nebo jak vyladit formu. Zajeďte na běžkách do neznámých koutů Krkonoš či Beskyd.

číst více
NORDIC 55 – prosinec-leden 2020/21

NORDIC 55 – prosinec-leden 2020/21

Exkluzivně jsme vyvzpovídali jednu z nejlepších laufařek na světě Kateřinu Smutnou. Víte, že jedním z prvních lyžařských „vosků“ byl slaneček? Nahlédněte do zajímavého historického vývoje lyžařských vosků. Dále se dozvíte, co přinesla za materiálové novinky letošní sezóna v kategorii Race a Sport. Bolí vás při lyžování i mimo něj bederní páteř? Zařaďte pár cviků do svého tréninku. Letošní zimu se asi za hranice moc z nás nepodívá, ale i naše Krušné hory či Jeseníky zaručují kvalitní běžkování.

číst více
NORDIC 54 – březen 2020

NORDIC 54 – březen 2020

V posledním vydání NORDIC letošní sezóny jsme exkluzivně vyvzpovídali slovenské biatlonové krásky sestry Fialkovy. Poradíme vám, jak se postarat o běžky po zimě nebo jak si snadno a rychle vyměnit košíčky na hůlkách třeba za letní bodce. Chcete závodit soupaží a nevíte, jak začít? A jsou vůbec dálkové běhy na lyžích zdraví prospěšné? Vyrazte na běžky těsně za hranice do polských Jakuszyc nebo do tyrolského Sv. Johannu. Inspirovat se můžete i letní přílohou Active.

číst více

Další tituly a weby:

BEZKY.net - běžky a běžecké lyžování
SNOW - lyžování a skialp
SWISSmag - časopis o Švýcarsku