NORDIC 19 Market - listopad 2011

NORDIC 19

Market – listopad 2011 – běžky, boty, hole… Letní příprava již končí, sníh už je za dveřmi. Co jste nenatrénovali přes léto už moc nedohoníte, ale to není důvod k tomu, abyste na sobě nepřestali pracovat. Co však můžete ještě teď dohnat, je podívat se na svou lyžařskou výbavu, zda nepotřebuje rekonstrukci. Teď je ten vhodný okamžik, kdy do obchodů přicházejí novinky od jednotlivých firem na letošní sezónu. A že jsou některé velmi zajímavé. Nejdůležitější jsou asi lyže, ale i nové boty a hole vám mohou jen zpříjemnit lyžování. Abyste se v nabídce dobře vyznali, tak vám předkládáme kompletní nabídku vybavení a pro srovnání i výsledky jarního testování běžeckých lyží.
NORDIC 19 Market vychází 3. 11. 2011

Předplatné

Předplatné časopisu NORDIC  objednáte u vydavatelství SNOW media ↗.

Samostatně

Časopis NORDIC si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW ↗.

On-line časopis

Ve verzi  pro PC, tablety a telefony zakoupíte na ISSUU.com ↗Alza.cz ↗Floowie ↗.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Testování běžeckých lyží SWIX Nordic SKI test 2011

Již potřetí jsme se pokusili zorganizovat testování běžeckých lyží tak, aby byly výsledky co možná nejspravedlivější. Bylo třeba vybrat soubor testérů, kteří mají s jízdou na běžeckých lyžích již zkušenosti a hlavně jsou schopni přesně cítit, jak se která lyže chová při různých způsobech ovládání a v různých sněhových podmínkách.


Které lyže jsou nejrychlejší?

Co nejvíce zajímá lyžaře, který se připravuje na nějaký závod? Určitě to, aby jeho lyže byly co nejrychlejší a výkon ho zároveň stál co nejmenší úbytek sil.
Co přinese letošní závodní sezóna?

Tak už ji máme za dveřmi! Koho? No přece novou lyžařskou sezónu! Stejně jako každý rok právě nyní vrcholí poslední přípravy našich reprezentantů na závodní sezónu 2011/12.
Eliška Hájková

Z českých kopců až do coloradské síně slávy
Chtějí víc než být jen „závodní stroje s omrzlými nosy“. Sport je naučil tvrdé práci a odříkání, dal jim vysoké sebevědomí i světový rozhled. Nadaní sportovci, kteří si včas uvědomí, že vrcholový sport není napořád a jejich talent sahá dál, než jen po reprezentační kombinézu. Lyžaři-studenti milují svůj sport stejně jako ostatní, jen hledají cesty, jak spojit obě aktivity v jedno.
Víte, jak pracují vaše svaly? III. díl

listopad je měsícem, kdy už každý lyžař netrpělivě vyhlíží sněhovou nadílku, mnozí odjíždí na ledovce, do severských zemí nebo do alpských středisek, aby už už mohli provětrat svá prkénka. protože ale v české kotlině stále zůstává dosti těch, kdo na takový výlet nemají dovolenou nebo peníze anebo prostě nikam do zahraničí nechtějí, vybrala jsem do prvního čísla nového ročníku porovnání aktivity svalů na dolní končetině při běhu na lyžích a při napodobivém cvičení (NPC). Ze všech námi zatím zkoumaných pohybů se totiž NPC jeví běhu na lyžích nejpodobněji, tudíž nejspecifičtěji.
Týdenní turistika v českém pojetí

Podzim převzal svoji vládu a někde se již objevil první jinováč, předzvěst prvního sněhu. To je ta nejkrásnější změna, když z barevného podzimu přijde rovnou zima se sněhem. Žádné plískanice a smutný podzim. už se těším na další putování na běžkách po zasněžených pláních a v hlavě si přehrávám zážitky ze všech koutů naší krásné země, která je při dobré zimě k turistice na běžkách jako stvořená.
Přehled běžkařské výbavy pro sezónu 2011/12

Aneb úvodní slovo k nabídce vybavení
Lyžařská sezóna je již za dveřmi. V předchozí části jste měli možnost se dozvědět něco o kvalitách lyží, připravených na novou lyžařskou sezónu 2011/12. Je to poměrně velký rozsah informací, ale jen o vybraných typech lyží. V nadcházející části vám nabízíme přehled celého spektra lyží od jednotlivých firem, ale i ostatního vybavení – bot, vázání a holí. Co nejvíce se budeme věnovat především všem novinkám, ať ve výrobních technologiích, nebo v použitých materiálech či různých tvarech lyží.
Další vydání časopisu o běžeckém lyžování NORDIC

NORDIC 59 prosinec-leden 2022/23

NORDIC 59 prosinec-leden 2022/23

Zima klepe na dveře a s ní i první vydání Nordic magazínu, kde jsme pro vás exkluzivně vyvzpovídali jednoho z nejlepších sprinterů na světě Itala Federica Pellegrina. Přinášíme vám přehled novinek v oblasti běžkařského vybavení pro nadcházející zimní sezónu. Dále se dozvíte, jaká jsou úskalí, když se do trénování dětí vrhne vlastní rodič, nebo jak se optimálně stravovat a také vás inspirujeme dalšími tipy na cvičení. Objevme na běžkách Rychebské hory, nebo Lhotu-Vlasenice.

číst více
NORDIC 58 – únor-březen 2022

NORDIC 58 – únor-březen 2022

V dalším čísle Nordic magazínu vám exkluzivně naservírujeme rozhovor s naší českou jedničkou Michalem Novákem, který v letošní sezóně vlétl mezi světovou elitu. Olympiáda klepe na dveře – jakými způsoby je možné se připravit na závody ve vyšší nadmořské výšce? A nakoukneme i pod kartáče reprezentačním servismanům. Dozvíte se, jaké novinky v oblasti backcountry materiálu můžete hledat v regálech lyžařských obchodů. Zacvičíte si nejen s činkami, ale také s vlastním tělem, a jestli ještě nebudete unavení, můžete si projet i celé pohoří Javorníků.

číst více
NORDIC 57 – prosinec-leden 2021/22

NORDIC 57 – prosinec-leden 2021/22

Max Novak patří mezi nejlepší dálkové běžce na světě, dočtěte se více o tomto českošvédském sympaťákovi, a nejen o něm, ale například i o našich nadějných sprinterkách. Inspirujte se novými materiálovými tipy na letošní sezónu. Jaké chyby děláme nejčastěji při servisu lyží? Dále se dozvíte, co obnáší extrémní výkony na běžkách, jaké mohou být následky silného mrazu a nebo jak si pohlídat nastupující formu. Objevte na běžkách Králický Sněžník.

číst více
NORDIC 56 – leden/únor 2021

NORDIC 56 – leden/únor 2021

V tomto vydání Nordic magazínu se dozvíte, jak se holka od Domažlic, Kateřina Razýmová, dostala až mezi světovou elitu. Také jsme vyzpovídali nejlepšího českého biatlonového trenéra, Ondřeje Rybáře. Nebaví vás mačkání ve stopě s ostatními? Objevte back country lyže a vyrazte ven ze stop! Máte unavené tělo nejen po tréninku? Kompenzační cvičení Vám pomůže. Dále vám přineseme tipy, jak si udržet zdraví nebo jak vyladit formu. Zajeďte na běžkách do neznámých koutů Krkonoš či Beskyd.

číst více
NORDIC 55 – prosinec-leden 2020/21

NORDIC 55 – prosinec-leden 2020/21

Exkluzivně jsme vyvzpovídali jednu z nejlepších laufařek na světě Kateřinu Smutnou. Víte, že jedním z prvních lyžařských „vosků“ byl slaneček? Nahlédněte do zajímavého historického vývoje lyžařských vosků. Dále se dozvíte, co přinesla za materiálové novinky letošní sezóna v kategorii Race a Sport. Bolí vás při lyžování i mimo něj bederní páteř? Zařaďte pár cviků do svého tréninku. Letošní zimu se asi za hranice moc z nás nepodívá, ale i naše Krušné hory či Jeseníky zaručují kvalitní běžkování.

číst více
NORDIC 54 – březen 2020

NORDIC 54 – březen 2020

V posledním vydání NORDIC letošní sezóny jsme exkluzivně vyvzpovídali slovenské biatlonové krásky sestry Fialkovy. Poradíme vám, jak se postarat o běžky po zimě nebo jak si snadno a rychle vyměnit košíčky na hůlkách třeba za letní bodce. Chcete závodit soupaží a nevíte, jak začít? A jsou vůbec dálkové běhy na lyžích zdraví prospěšné? Vyrazte na běžky těsně za hranice do polských Jakuszyc nebo do tyrolského Sv. Johannu. Inspirovat se můžete i letní přílohou Active.

číst více

Další tituly a weby:

BEZKY.net - běžky a běžecké lyžování
SNOW - lyžování a skialp
SWISSmag - časopis o Švýcarsku