NORDIC 23 market - test běžeckých lyží

NORDIC 23

Market – test běžek Chystáte se na další běžkařskou sezónu? Pak je ten nejvhodnější termín se poohlédnout po novém lyžařském vybavení. V NORDICu 23 nabízíme výsledky našeho jarního testování lyží na tuto sezónu, přehled novinek od všech firem s produkcí lyží, lyžařských bot, vázání a holí. Všechny firmy jdou s vývojem neustále dopředu a tak si snad ušetříte při čtení NORDICu čas, který byste museli věnovat studováním manuálů jednotlivých firem. S přípravou lyží před tréninkem nebo závodem vám bude radit sám reprezentační servisman Jan Pešina.
NORDIC 23 vychází 25. 10. 2012

Předplatné

Předplatné časopisu NORDIC  objednáte u vydavatelství SNOW media ↗.

Samostatně

Časopis NORDIC si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW ↗.

On-line časopis

Ve verzi  pro PC, tablety a telefony zakoupíte na ISSUU.com ↗Alza.cz ↗Floowie ↗.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Swix Nordic Ski test 2012 – Benecko – únor 2012

aneb jaké jsou běžecké lyže na letošní sezónu
Lyžařská sezóna už se blíží a lyžařské firmy jsou na své zákazníky připraveny. Většina firem stabilně připravuje propagační akce, kde se snaží co nejvíce přiblížit k zákazníkům a představit jim svoje nové modely lyží, lyžařských bot, vázání, holí i oblečení. Že bude z čeho vybírat, o tom svědčí pouhý pohled do katalogů. I u nás už jsme si zvykli na to, že většina lyžařů je krásně ob¬lečena, lyžuje v kvalitní obuvi a na kvalitních běžkách.


Lyže pro klasickou techniku běhu

Na hodnocení lyží na klasickou techniku se sešlo celkem 51 párů lyží od osmi firem. Ty jsme roz¬dělili do tří kategorií: závodní – 21 párů, sportovní – 19 párů a no-wax – 11 párů. Délky testova¬ných lyží se pohybovaly v rozmezí 195 až 205 cm. Ve výsledkovém přehledu najdete ty nejlepší.
Lyže pro bruslení

Na hodnocení lyží pro bruslení bylo celkem 32 párů lyží od osmi firem. Ty jsme rozdělili do dvou kategorií: závodní – 15 párů a sportovní – 17 párů. Délky testovaných lyží se pohybovaly v rozmezí 180 až 195 cm. V přehledu jsou ty vybrané s nejlepšími výsledky.
Jak najít ty nejrychlejší lyže

Nejrychlejší lyže, ty by chtěl asi každý. Ale i na těch nejrych¬lejších je třeba se odrážet a odpichovat. Řada zkušených ly¬žařů naprosto přesně pozná, zda lyže jedou, nebo nejedou. Mají již vyvinutý určitý cit, dlouhodobě vytvářený právě na¬ježděnými kilometry na lyžích.


Na lyžích mezi klokany

Jednotlivé běhy seriálu Worldloppet zná skoro každý běžkař, a když na nich nebyl, tak o nich alespoň slyšel. Před lety jsem se ptala kamaráda „worldloppet mastera“, co ví o Kangaroo hoppet. Odpověď vyzněla ve smyslu – je to takový klokaní běh, skoro žádný sníh, vlastně žádné pořádné lyžování, co bys taky chtěla v horké Austrálii. Od té doby uběh-lo pár let a v srpnu 2012 stojím se svým manželem Liborem v Mel¬bourne a právě se radujeme, že nám letecká společnost neztratila naše lyže.


V Kanadě na běžkách

Kdo z nás by se rád nepodíval do kanady! Nekonečné lesy protkané jezery ledovcového půvo¬du, řeky s průzračnou vodou a množstvím ryb. Člověka nepotkáš, ale setkání s medvědem nebo losem je pravděpodobnější. V zimě se krajina přikryje sněhem hebčím, než nejjemnější prachové peří. Lyže po něm lehce kloužou, zvláště když je ho tenká vrstva na pevném podkladu. Zelené vosky jsou konečně v permanenci. Venku mrzne, až praští, ale ve srubu hoří krb a na něm se hřeje hr¬nec dobrého pití. Krásná představa, kterou si můžeme splnit i u nás doma – máme přeci českou Kanadu! Medvěda v ní nepotkáme, ale na losa nebo alespoň mohutného jelena bychom mohli narazit, stejně tak jako na kanadskou whisky. Když si vyhlédneme to správné počasí a sněhové podmínky, vyjde nás kanadské dobrodružství na pár stovek.


Velký přehled běžeckého vybaveníDalší vydání časopisu o běžeckém lyžování NORDIC

NORDIC 56 – leden/únor 2021

NORDIC 56 – leden/únor 2021

V tomto vydání Nordic magazínu se dozvíte, jak se holka od Domažlic, Kateřina Razýmová, dostala až mezi světovou elitu. Také jsme vyzpovídali nejlepšího českého biatlonového trenéra, Ondřeje Rybáře. Nebaví vás mačkání ve stopě s ostatními? Objevte back country lyže a vyrazte ven ze stop! Máte unavené tělo nejen po tréninku? Kompenzační cvičení Vám pomůže. Dále vám přineseme tipy, jak si udržet zdraví nebo jak vyladit formu. Zajeďte na běžkách do neznámých koutů Krkonoš či Beskyd.

číst více
NORDIC 55 – prosinec-leden 2020/21

NORDIC 55 – prosinec-leden 2020/21

Exkluzivně jsme vyvzpovídali jednu z nejlepších laufařek na světě Kateřinu Smutnou. Víte, že jedním z prvních lyžařských „vosků“ byl slaneček? Nahlédněte do zajímavého historického vývoje lyžařských vosků. Dále se dozvíte, co přinesla za materiálové novinky letošní sezóna v kategorii Race a Sport. Bolí vás při lyžování i mimo něj bederní páteř? Zařaďte pár cviků do svého tréninku. Letošní zimu se asi za hranice moc z nás nepodívá, ale i naše Krušné hory či Jeseníky zaručují kvalitní běžkování.

číst více
NORDIC 54 – březen 2020

NORDIC 54 – březen 2020

V posledním vydání NORDIC letošní sezóny jsme exkluzivně vyvzpovídali slovenské biatlonové krásky sestry Fialkovy. Poradíme vám, jak se postarat o běžky po zimě nebo jak si snadno a rychle vyměnit košíčky na hůlkách třeba za letní bodce. Chcete závodit soupaží a nevíte, jak začít? A jsou vůbec dálkové běhy na lyžích zdraví prospěšné? Vyrazte na běžky těsně za hranice do polských Jakuszyc nebo do tyrolského Sv. Johannu. Inspirovat se můžete i letní přílohou Active.

číst více
NORDIC 53 – únor 2020

NORDIC 53 – únor 2020

NORDIC 53Únor 2020 V dalším čísle Nordic magazínu se můžete těšit na rozhovor s českým předním laufařem Petrem Novákem. Studené parafinování, kdy nepotřebujete k přípravě lyží servisní žehličku a šetříte skluznici před opakovaným zahříváním, patří mezi novinky...

číst více
NORDIC 52 – prosinec/leden 2019/20

NORDIC 52 – prosinec/leden 2019/20

V tomto čísle Nordic magazínu jsme pro vás exkluzivně vyvzpovídali nejlepší dálkovou běžkyni na lyžích na světě Švédku Brittu J. Norgrenovou. Pomalu ale jistě se blíží konec výroby vosků s vysokým obsahem fluoru, jak se asi dotkne lyžařského světa? Přineseme vám další rady, jak trénovat a jaké jsou možnosti kontroly tréninku. Běžkaři, znáte opravdu dobře Jizerské hory? Na pohodu budeme putovat i po finském Laponsku.

číst více
NORDIC 51 – říjen 2019

NORDIC 51 – říjen 2019

Další zimní sezóna klepe na vrátka a s ní vychází i nové vydání Nordic magazínu, který spojuje všechny vyznavače běhu na lyžích. V něm jsme vyvzpovídali stříbrného olympijského medailistu v biatlonu Michala Krčmáře. Povídat si budeme například o fluorových voscích, či jak se vyrábí běžky. Navíc se můžete inspirovat v přehledu nového materiálu pro nadcházející sezónu 2019/20. Trocha teorie nikoho nezabije, takže se dozvíte, jak plánovat trénink, co je vitální kapacita plic či superkompenzační křivka. Nakonec vás pozveme do rakouského Seefeldu a jeho okolí, kde se náramně běžkuje.

číst více

Další tituly a weby:

BEZKY.net - běžky a běžecké lyžování
SNOW - lyžování a skialp
SWISSmag - časopis o Švýcarsku