SWISSmag - časopis o Švýcarsku

NORDIC 40

Prosinec 2016 V tomto vydání jsme exkluzivně vyzpovídali H. K. Stadheima, který je hlavním trenérem Lease Plan Tigers. Přečtete si, jak trénuje jeden z nejlepších dálkových týmů včetně její největší hvězdy Pettera Eliassena. Dozvíte se, co v letní přípravě absolvovala česká reprezentace a kterým českým dálkovým týmům můžete v zimě fandit.
Elitní závodníci vědí, jak trénovat, ale víte to i vy? Zaměřte se na svou rychlost a koordinaci a nepodceňujte zábavné tréninky. Čeští sportovci utrácí velké peníze za nákup doplňků sportovní výživy, ale je to opravdu potřeba? Brzdí vás při závodě negativní myšlenky? Přečtěte si návod, jak ovládnout svou vnitřní řeč. Ti nejhloubavější se pak začtou do tajů lyžařských struktur lyží, které jsou v posledních letech alfou a omegou úspěchu vrcholových závodníků. Rakouský Obertilliach je místo, kam jezdí trénovat nejen elitní biatlonisti, ale také kde se dálkoví běžkaři srovnávají ve slavném závodu Dolomitenlaufu. Po vstupu běžek s mohérem na trh se celá řada lidí rozhodla do nich investovat. Co obnáší tzv. skin lyže a jak si koupit ty správné, vám poradí lyžaři, kteří s nimi mají zkušenost.
NORDIC 40 vychází 1. 12. 2016

Předplatné

Předplatné časopisu NORDIC  objednáte u vydavatelství SNOW media ↗.

Samostatně

Časopis NORDIC si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW ↗.

On-line časopis

Ve verzi  pro PC, tablety a telefony zakoupíte na ISSUU.com ↗Alza.cz ↗Floowie ↗.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Hans Kristian Stadheim – mladý trenér, který si věří

Hans Kristian Stadheim se letos stal novým trenérem velmi silného týmu LeasePlan vedeného legendárním lyžařem Thomasem Alsgaardem. S Hansem jsem se seznámila asi před čtyřmi lety při svém studijním pobytu v Oslu a měla jsem příležitost s jeho skupinou tři měsíce trénovat. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je až neuvěřitelné, s jakým nasazením a nadšením svou práci dělá, a výsledky jeho svěřenců mluví za vše. 


Čeští běžci na prahu sezóny, včetně Bauera a Smutné

Česká reprezentace v běhu na lyžích vstoupila do nové sezóny, na jejímž programu je mimo jiné i Mistrovství světa v Lahti. Do zimy půjde národní tým v silné sestavě i s hvězdným Lukášem Bauerem, jenž se kvůli šampionátu rozhodl prodloužit si kariéru. 


Rozvoj specifických rychlostních schopností, hbitosti a koordinace

Běžecké lyžování je silově vytrvalostní sport, ale v tréninku bychom neměli opomíjet ani další pohybové schopnosti, které se podílí na celkové výkonnosti. Všechny pohybové schopnosti spolu určitým způsobem souvisejí a vzájemně se ovlivňují.Když nemáme po ruce posilovnu (2. díl)

Bolí vás záda? Při většině fyzických aktivit zapojujeme povrchové zádové svaly, ale často zapomínáme zejména na drobné svaly okolo páteře, které snadno ochabují. Vedle toho si ještě každý z nás může spočítat, kolik hodin nasedí v zaměstnání, případně u počítače a jak dlouho se hrbí. Potom se nemůžeme divit, že nám například vyhřezne ploténka. Zde je pár tipů, jak můžete svým zádům pomoci. 


Doplňky sportovní výživy

Není asi sporu, že doplňky sportovní výživy jsou velkým fenoménem dnešní doby. Prakticky každý sportovec, ať už vrcholový, výkonnostní nebo jen běžný hobby sportovec hledá možnosti, jak zlepšit svoji výkonnost. 


Ovládněte svou vnitřní řeč

Přistihli jste se někdy při evidentně destruktivním myšlení? „Co tu vůbec dělám?“ „Dneska to na slušnější výkon nevypadá, nejradši bych to vzdala.“ „Už nemůžu, a to nejsem ani v polovině…“ „Martina musím, prostě musím porazit, jinak stála celá letošní příprava za nic!“ „Dneska mě trénink vůbec nebaví, ach jo…“Struktury

Dnešní světovou lyžařskou špičku dělí od úspěchu či neúspěchu často jen maličkosti. Všichni sportovci se snaží na závod připravit co nejlépe, pomáhají jim k tomu rozsáhlé realizační týmy, které se snaží pro jejich úspěchy udělat vše, co je v jejich silách. Mezi nejdůležitější aspekty, kromě samotné formy lyžaře, patří rychlé lyže.Vesnička, kde nestačí odklízet sníh Obertilliach

Tak a dost! Bouchnul jsem do stolu v lednu 2014, po marném sledování počasí a webových kamer. Tady v Čechách to zkrátka nepůjde, musíme do Alp. Sezóna byla v plném proudu a soupeři najížděli kilometry.Krajem Daria Cologni a Serainy Bonerové

Švýcarsko patří mezi pravidelné zastávky největších lyžařských akcí Světového poháru, seriálu Visma Ski Classics a Worldloppetu. Není to náhoda, ale zásluha místních organizátorů, kteří jsou pečliví a pracovití, samozřejmě alpské podmínky a vyšší nadmořská výška jim v jejich úsilí pomáhají. Záruka přírodního nebo umělého sněhu a precizně připravené tratě jsou základním předpokladem lyžařského požitku nejen pro vrcholové závodníky, ale hlavně pro zapálené lyžaře a turisty.Nechcete kožíšek?

Každý lyžař, který jezdí klasickou technikou, řeší neustálé dilema, co namazat. Častokrát se pak ze stopy ozývají nadávky. Místo požitku z krásné jízdy přírodou je lyžař rozčílený, že mu lyže smekají, a nejradši by je hodil do lesa. Jako bonus ho pak ještě doma čeká smývání vosku, a to je zejména v případě klistru třešnička na dortu.


Další vydání časopisu o běžeckém lyžování NORDIC

NORDIC 59 prosinec-leden 2022/23

NORDIC 59 prosinec-leden 2022/23

Zima klepe na dveře a s ní i první vydání Nordic magazínu, kde jsme pro vás exkluzivně vyvzpovídali jednoho z nejlepších sprinterů na světě Itala Federica Pellegrina. Přinášíme vám přehled novinek v oblasti běžkařského vybavení pro nadcházející zimní sezónu. Dále se dozvíte, jaká jsou úskalí, když se do trénování dětí vrhne vlastní rodič, nebo jak se optimálně stravovat a také vás inspirujeme dalšími tipy na cvičení. Objevme na běžkách Rychebské hory, nebo Lhotu-Vlasenice.

číst více
NORDIC 58 – únor-březen 2022

NORDIC 58 – únor-březen 2022

V dalším čísle Nordic magazínu vám exkluzivně naservírujeme rozhovor s naší českou jedničkou Michalem Novákem, který v letošní sezóně vlétl mezi světovou elitu. Olympiáda klepe na dveře – jakými způsoby je možné se připravit na závody ve vyšší nadmořské výšce? A nakoukneme i pod kartáče reprezentačním servismanům. Dozvíte se, jaké novinky v oblasti backcountry materiálu můžete hledat v regálech lyžařských obchodů. Zacvičíte si nejen s činkami, ale také s vlastním tělem, a jestli ještě nebudete unavení, můžete si projet i celé pohoří Javorníků.

číst více
NORDIC 57 – prosinec-leden 2021/22

NORDIC 57 – prosinec-leden 2021/22

Max Novak patří mezi nejlepší dálkové běžce na světě, dočtěte se více o tomto českošvédském sympaťákovi, a nejen o něm, ale například i o našich nadějných sprinterkách. Inspirujte se novými materiálovými tipy na letošní sezónu. Jaké chyby děláme nejčastěji při servisu lyží? Dále se dozvíte, co obnáší extrémní výkony na běžkách, jaké mohou být následky silného mrazu a nebo jak si pohlídat nastupující formu. Objevte na běžkách Králický Sněžník.

číst více
NORDIC 56 – leden/únor 2021

NORDIC 56 – leden/únor 2021

V tomto vydání Nordic magazínu se dozvíte, jak se holka od Domažlic, Kateřina Razýmová, dostala až mezi světovou elitu. Také jsme vyzpovídali nejlepšího českého biatlonového trenéra, Ondřeje Rybáře. Nebaví vás mačkání ve stopě s ostatními? Objevte back country lyže a vyrazte ven ze stop! Máte unavené tělo nejen po tréninku? Kompenzační cvičení Vám pomůže. Dále vám přineseme tipy, jak si udržet zdraví nebo jak vyladit formu. Zajeďte na běžkách do neznámých koutů Krkonoš či Beskyd.

číst více
NORDIC 55 – prosinec-leden 2020/21

NORDIC 55 – prosinec-leden 2020/21

Exkluzivně jsme vyvzpovídali jednu z nejlepších laufařek na světě Kateřinu Smutnou. Víte, že jedním z prvních lyžařských „vosků“ byl slaneček? Nahlédněte do zajímavého historického vývoje lyžařských vosků. Dále se dozvíte, co přinesla za materiálové novinky letošní sezóna v kategorii Race a Sport. Bolí vás při lyžování i mimo něj bederní páteř? Zařaďte pár cviků do svého tréninku. Letošní zimu se asi za hranice moc z nás nepodívá, ale i naše Krušné hory či Jeseníky zaručují kvalitní běžkování.

číst více
NORDIC 54 – březen 2020

NORDIC 54 – březen 2020

V posledním vydání NORDIC letošní sezóny jsme exkluzivně vyvzpovídali slovenské biatlonové krásky sestry Fialkovy. Poradíme vám, jak se postarat o běžky po zimě nebo jak si snadno a rychle vyměnit košíčky na hůlkách třeba za letní bodce. Chcete závodit soupaží a nevíte, jak začít? A jsou vůbec dálkové běhy na lyžích zdraví prospěšné? Vyrazte na běžky těsně za hranice do polských Jakuszyc nebo do tyrolského Sv. Johannu. Inspirovat se můžete i letní přílohou Active.

číst více

Další tituly a weby:

BEZKY.net - běžky a běžecké lyžování
SNOW - lyžování a skialp
SWISSmag - časopis o Švýcarsku