NORDIC 28 - prosinec 2013

NORDIC 28

Prosinec 2013 Další číslo časopisu Nordic vás zavede do netradičních míst, kde se konají každoročně velmi zajímavé lyžařské maratóny. Často to jsou místa, kde kromě tratě bojujete s podnebím i počasím, ale o to větší zážitek si odtamtud přivezete. Abyste se mohli na tyto závody dostatečně připravit, tak je třeba také doplnit svůj lyžařský materiál. I tady vám poradíme, nyní s výběrem lyžařských holí, ale i radou, jak se dokonale připravit na lyžařský maratón na začátku zimy. Nezapomněli jsme na vás ani s nabídkou běžeckých tras na Šumavě. Tam je stále co poznávat.
NORDIC 28 vychází 2. 12. 2013

Předplatné

Předplatné časopisu NORDIC  objednáte u vydavatelství SNOW media ↗.

Samostatně

Časopis NORDIC si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW ↗.

On-line časopis

Ve verzi  pro PC, tablety a telefony zakoupíte na ISSUU.com ↗Alza.cz ↗Floowie ↗.

On-line náhled

Ukázka obsahu

NMNM 2013 – dokonalý šampionát

„Bylo to dokonalé. Naprosto dokonalé. Ne, nepoužívám tento výraz často. A v souvislosti s významnou sportovní akcí, pořádanou na území české republiky, jsem jej nepoužil dosud nikdy,“ upozornil v úvodu svého komentáře k biatlonovému světovému šampionátu v Novém Městě na Moravě sportovní redaktor Tomáš Macek z nejčtenějšího českého deníku MF Dnes.

Pestrý život lyžaře Martina Koukala

Píše se rok 2003 a právě probíhá Mistrovství světa v klasických disciplínách ve Val di Fiemme: „Mám splněno a mohu odjet domů, 5. místo ve sprintu přece není špatné,“ říká Martin Koukal. Ná- hle přichází změna a Martin Koukal se ještě objevuje na startu poslední disciplíny mistrovství – 50 km volně… Je po závodech a mistrem světa na nejdelší trati se stává: Martin Koukal. Takto jsme si připomněli tento krásný zážitek. Že je to divné? 5. místo ve sprintu a pak 1. místo na 50 km? U Martina Koukala je ve všechno možné, však se podívejte na jeho pestrý sportovní život.

Marcha Blanca – 27. ročník závodu na konci světa

Na jihu Argentiny se 18. srpna 2013 konala tradiční Marcha Blanca Na 21 km. Jednalo se o 27. ročník nejjižnějšího lyžařského maratónu na světě, který se letos poprvé ve své historii jel klasickou technikou. Důvodem změny je třetí ročník Ushuaia Loppet, jehož 42 km absolvují závodníci poslední víkend v srpnu volnou technikou na dvou okruzích Marcha Blanca. Jeden z těchto závodů bude od příštího roku společně s Merino race na Novém Zélandu, Fossavatn Ski maratonem V Isjafodur na Islandu a Vasaloppet China, zařazen do nově zřízené kategorie asociovaných závodů Worldloppetu.

Arctic Circle Race aneb daleko na severu je grónská zem

„Daleko na severu je grónská zem, žije tam Eskymačka s Eskymákem“ – tak zpívá Jarek Nohavica v jedné své písni. Pustina na největším ostrově světa mě lákala vždycky. A děsila zároveň. Jak se asi žije na ostrově pokrytém z 95 % ledovcem za severním polárním kruhem?2. trénink na sněhu – průvodce lyžařským maratónem v kostce

V minulém díle jsme se seznámili s tím, jak se připravovat na dálkové běhy během podzimu, než napadne první sníh. Tím pádem máme, jak se říká, aspoň něco natrénováno a těšíme se na první vločky ve vzduchu, kdy narychlo začneme po bytě, sklepě, půdě či u milenek zoufale hledat vybavení na běžky, které bylo naposledy viděno koncem března. Nyní vás seznámíme s tím, jak se připravit na dálkový běh na sněhu od prvního projetí se na běžkách až po samotný závod. Bude to asi trochu bolet, zvláště ty, co se flákali v létě nebo i na podzim, ale věřte, že to bude stát za to. A když přijde forma, tak pojedete až do cíle s úsměvem od ucha k uchu.Lyžařská turistika – Jak na to?

Druhá část: lyžařské boty
Otázku lyží pro lyžařskou turistiku jsme si v minulém čísle vyřešili. Další důležitou součástí vybavení pro lyžařskou turistiku jsou boty. Komu by se chtělo několik hodin při přechodu horského hřebene mrznout v promočených botách nebo se strachovat z toho, že se pata boty při sjíždění neočekávaně smýkne do strany? Výběru vhodných bot byste měli věnovat stejný čas jako výběru lyží.Šumavou, jak jinak: na běžkách!

Šumava v zimě nenabízí pouze sjezdařské areály, ale je protkaná sítí udržovaných lyžařských tras. V loňské sezóně došlo ke sjednocení značení jak informačních tabulí s mapou, tak značení nástupních míst. Celou Šumavou, od Železné Rudy až po Lipno, prochází šumavská magistrála (přes 100 km), která díky garantované údržbě nabízí kvalitně upravené trasy po celou zimní sezónu. Na magistrálu navazuje dalších cca 400 km místních tras.Běžecké hole – vše o holích před sezónou 2013/14

Většina lyžařů na začátku sezóny řeší hlavně obnovu svého lyžařského parku přes nové lyže. Ano, ty jsou pro výsledek důležitým bodem: jejich tvrdost, pevnost ve zkrutu, rychlost, vodivost, odolnost… to jsou hlavní vlastnosti, které umožní zúročit vaši celoroční přípravu k lepšímu výkonu. Ale je třeba se pak věnovat i dalším částem lyžařské výbavy, která vám také pomůže. Co třeba lyžařské hůlky?Další vydání časopisu o běžeckém lyžování NORDIC

NORDIC 59 prosinec-leden 2022/23

NORDIC 59 prosinec-leden 2022/23

Zima klepe na dveře a s ní i první vydání Nordic magazínu, kde jsme pro vás exkluzivně vyvzpovídali jednoho z nejlepších sprinterů na světě Itala Federica Pellegrina. Přinášíme vám přehled novinek v oblasti běžkařského vybavení pro nadcházející zimní sezónu. Dále se dozvíte, jaká jsou úskalí, když se do trénování dětí vrhne vlastní rodič, nebo jak se optimálně stravovat a také vás inspirujeme dalšími tipy na cvičení. Objevme na běžkách Rychebské hory, nebo Lhotu-Vlasenice.

číst více
NORDIC 58 – únor-březen 2022

NORDIC 58 – únor-březen 2022

V dalším čísle Nordic magazínu vám exkluzivně naservírujeme rozhovor s naší českou jedničkou Michalem Novákem, který v letošní sezóně vlétl mezi světovou elitu. Olympiáda klepe na dveře – jakými způsoby je možné se připravit na závody ve vyšší nadmořské výšce? A nakoukneme i pod kartáče reprezentačním servismanům. Dozvíte se, jaké novinky v oblasti backcountry materiálu můžete hledat v regálech lyžařských obchodů. Zacvičíte si nejen s činkami, ale také s vlastním tělem, a jestli ještě nebudete unavení, můžete si projet i celé pohoří Javorníků.

číst více
NORDIC 57 – prosinec-leden 2021/22

NORDIC 57 – prosinec-leden 2021/22

Max Novak patří mezi nejlepší dálkové běžce na světě, dočtěte se více o tomto českošvédském sympaťákovi, a nejen o něm, ale například i o našich nadějných sprinterkách. Inspirujte se novými materiálovými tipy na letošní sezónu. Jaké chyby děláme nejčastěji při servisu lyží? Dále se dozvíte, co obnáší extrémní výkony na běžkách, jaké mohou být následky silného mrazu a nebo jak si pohlídat nastupující formu. Objevte na běžkách Králický Sněžník.

číst více
NORDIC 56 – leden/únor 2021

NORDIC 56 – leden/únor 2021

V tomto vydání Nordic magazínu se dozvíte, jak se holka od Domažlic, Kateřina Razýmová, dostala až mezi světovou elitu. Také jsme vyzpovídali nejlepšího českého biatlonového trenéra, Ondřeje Rybáře. Nebaví vás mačkání ve stopě s ostatními? Objevte back country lyže a vyrazte ven ze stop! Máte unavené tělo nejen po tréninku? Kompenzační cvičení Vám pomůže. Dále vám přineseme tipy, jak si udržet zdraví nebo jak vyladit formu. Zajeďte na běžkách do neznámých koutů Krkonoš či Beskyd.

číst více
NORDIC 55 – prosinec-leden 2020/21

NORDIC 55 – prosinec-leden 2020/21

Exkluzivně jsme vyvzpovídali jednu z nejlepších laufařek na světě Kateřinu Smutnou. Víte, že jedním z prvních lyžařských „vosků“ byl slaneček? Nahlédněte do zajímavého historického vývoje lyžařských vosků. Dále se dozvíte, co přinesla za materiálové novinky letošní sezóna v kategorii Race a Sport. Bolí vás při lyžování i mimo něj bederní páteř? Zařaďte pár cviků do svého tréninku. Letošní zimu se asi za hranice moc z nás nepodívá, ale i naše Krušné hory či Jeseníky zaručují kvalitní běžkování.

číst více
NORDIC 54 – březen 2020

NORDIC 54 – březen 2020

V posledním vydání NORDIC letošní sezóny jsme exkluzivně vyvzpovídali slovenské biatlonové krásky sestry Fialkovy. Poradíme vám, jak se postarat o běžky po zimě nebo jak si snadno a rychle vyměnit košíčky na hůlkách třeba za letní bodce. Chcete závodit soupaží a nevíte, jak začít? A jsou vůbec dálkové běhy na lyžích zdraví prospěšné? Vyrazte na běžky těsně za hranice do polských Jakuszyc nebo do tyrolského Sv. Johannu. Inspirovat se můžete i letní přílohou Active.

číst více

Další tituly a weby:

BEZKY.net - běžky a běžecké lyžování
SNOW - lyžování a skialp
SWISSmag - časopis o Švýcarsku